Plavání

Každý pátek navštěvujeme krytý bazén ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde využíváme bazén jen pro nás. O to více si bazénu užijeme a můžeme si dovolit hrát ve vodě míčové hry a poté relaxovat ve vířivce. Otužování a pohybové cvičení ve vodě nám přispívá k dobré náladě a utužuje zdraví.

   

Jóga

V denním stacionáři cvičíme vždy jedenkrát v měsíci jógu. Tato aktivita klienty velmi baví. Psychický stav klientů je pro nás důležitý, proto se snažíme vytvářet takové podmínky, aby se naši klienti cítili u nás dobře a jóga nám v tomto pomáhá.

  

Vaření

Každou středu se naši klienti věnují vaření. Opět se této činnosti klienti těší velké oblibě. Vaříme jídla na přípravu lehká i složitější. Dodržujeme pravidla gastronomie a zdravého životního stylu. Klienti si vždy hotový pokrm snědí a sami si uklidí své pracovní místo.

  

Zdravověda

Osoby s mentálním postižením potřebují neustále procvičovat svou pamět. Proto nabízíme našim klientům vždy jednou týdně v pondělí kroužek zdravovědy. Procvičujeme témata jako jsou zdraví, nemoc, kamarádství, tradice, kulturní zvyky apod.

 

Cvičení

Pohyb je nedílnou součástí našeho zařízení. U našich klientů rozvíjíme hrubou i jemnou motoriku, kterou je neustále potřeba procvičovat. Cvičení nám pomáhá motoriku rozvíjet  a přispívá k dobré náladě a pevnému zdraví.

 

Hudební kroužek

Zpěv je pro osoby s mentálním postižením stěžejní činností. Proto i v našem denním stacionáři se často věnujeme hudbě. Zpíváme, tančíme, někteří z klientů dokonce hrají na hudební nástroj. Zpěv nás naladí na správnou notu a hned se cítíme lépe.

 

 

 

 

TOPlist